Fotogalerie

WDK Kielce...

wtorek, 17 marca 2015 17:59

 

15.03.2015 roku w WDK Kielce odbyła się promocja książki pt. „Zamek w Stopnicy” D. Kaliny. Promocji tej towarzyszyła promocja działalności

Więcej…
 

Dzień kobiet

poniedziałek, 16 marca 2015 16:44

W dniu 8.03.2015 roku w Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy odbyły się obchody Dnia Kobiet.

Program uroczystości był różnorodny i ciekawy. Na początku panie wysłuchały wierszy o nich samych w wykonaniu panów D. Brońskiego i M. Maligi. Kolejnym punktem obchodów był pokaz carvingu - czyli rzeźbienia w warzywach i owocach w wykonaniu Tomasza Szpalka wicemistrza Polski i Europy w tej dziedzinie, który cieszył się dużym zainteresowaniem pań. Kolejnym punktem dnia był piękny koncert pt. „Wspomnienie o Annie German” w wykonaniu Anny Gertner – wokal i Wiesława Gertnera – pianino, a na koniec wszystkie obecne panie, które gościły tego dnia w zamku Króla Kazimierza w Stopnicy oglądały film pt. „Jasminum”. Dzień minął szybko, ale bardzo przyjemnie – jak to w zamku bywa.

 

Wojewódzki Turniej Badmintona

wtorek, 03 marca 2015 16:54

 

28 lutego 2015r., w hali sportowej przy Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Stopnicy odbył się I Wojewódzki Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica w kategorii amatorów i zawodników startujących od kilku lat w różnego rodzaju rozgrywkach. W turnieju wzięło udział trzydziestu zawodników, większość z nich reprezentowała województwo świętokrzyskie, ale pojawili się również zawodnicy z Płocka i Lublina. Mimo podziału na w/w kategorię na boisku widać było wysoki poziom gry i piękną sportową walkę. Fundatorem nagród było Gminne Centrum Kultury w Stopnicy. Wręczenia nagród w obecności Prezesa Świętokrzyskiego Związku Badmintona Pana Zbigniewa Wojciechowskiego, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pani Wioletty Ciećko oraz dyrektora Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego Pana Józefa Podsiadło dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Ryszard Zych. Patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Koordynator Mariusz Sztorc

 

Ferie zimowe 2015

wtorek, 03 marca 2015 16:53

Ferie 2015r. w Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy

16.02.2015 rok rozpoczęły się w województwie świętokrzyskim ferie zimowe. Czas minął szybko, a dzieci i młodzież z naszego Miasta i Gminy mogły go spędzić bardzo atrakcyjnie, bo miały do dyspozycji mnóstwo ciekawych zajęć sportowych, plastycznych, rękodzielniczych, tanecznych, wokalnych i naukowych, były też zajęcia z książką i zabawy ruchowe.

W godzinach rannych od 10.00 do 14.00 dzieci i młodzież mogły korzystać z hali sportowej w Gimnazjum, gdzie odbyły się: turniej tenisa stołowego i kostki Rubica, turniej siatkówki, piłki nożnej, badmintona oraz cieszący się zainteresowaniem pokaz łucznictwa zorganizowany przy współpracy Klubu łucznictwa „Stella” z Kielc i mini golfa, który poprowadził Pan Witold Ptak. Po każdym turnieju uczestnicy zajęć otrzymywali puchary, medale i dyplomy, a dodatkowo codziennie dzieci losowały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Każdy wychodził z zajęć zmęczony, ale przede wszystkim zadowolony. W realizację zajęć sportowych zaangażowali się nauczyciele z Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego i Szkoły Podstawowej ze Stopnicy: panie Wioletta Malec, Marta Kania, panowie Mariusz Sztorc, Andrzej Banach.

Natomiast w godzinach popołudniowych dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w przeróżnych zajęciach w naszym Domu Kultury. Tutaj prowadzone były zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały piękne kartki okolicznościowe, witraże, ozdoby do swojego pokoju, bibułowe kwiaty, malowały na folii, lepiły figurki z modeliny, a także przeprowadzały ciekawe doświadczenia z fizyki, uczestniczyły w zabawach ruchowych z chustą klanzy, wzięły udział w konkursie na najładniejszy portret postaci bajkowej, ćwiczyły spostrzegawczość bawiąc się w kalambury, a walory głosowe podczas zajęć karaoke. Razem ze swoimi pociechami świetnie bawili się też rodzice lub babcie, z czego bardzo się cieszymy. W te zajęcia zaangażowali się pracownicy GCK i GBP panie A. Salomon, J. Coś, M. Łukasik, D. Walz, E. Maliga, pan D. Broński.

Wszystkim, którzy poświęcili swój czas, by zapewnić dzieciom i młodzieży ciekawy, aktywny wypoczynek serdecznie dziękują organizatorzy zajęć feryjnych w Stopnicy.

 

 

Uroczystość w Zamku

wtorek, 10 lutego 2015 17:04

Nadanie stopnia Janowi Kani.

 

Strona 1 z 7

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>
 • DSC08473.jpg
 • DSC08477.jpg
 • DSC08479.jpg
 • DSC08480.jpg
 • DSC08482.jpg
 • DSC08485.jpg
 • DSC08489.jpg
 • DSC08492.jpg
 • Obraz1.jpg
 • Obraz2.jpg
 • Obraz3.jpg
 • Obraz8.jpg
 • Obraz9.jpg

Gminne Centrum Kultury realizuje projekt pod nazwą "Akademia Stopnickiego Przedszkolaka"

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

| + - | RTL - LTR
Zbigniew Czapla