Fotogalerie

Rozśpiewane Przedszkolaki

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 16:19

 


12 kwietnia 2015 roku w Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy odbył się Międzygminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Rozśpiewane Przedszkolaki”. Koordynatorem festiwalu była Pani E. Maliga, organizatorem GCK w Stopnicy, a patronat nad festiwalem objął Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych.

Festiwal skierowany był do dzieci uczęszczających

Więcej…
 

Konkurs wielkanocny...

poniedziałek, 30 marca 2015 16:13

Konkurs pt. „Wielkanocny stół”

W dniu 29.03.2015 roku świetlice środowiskowe działające w ramach GCK w Stopnicy wzięły udział w konkursie pt. „Wielkanocny stół” zorganizowanym przez GCK.

Do konkursu przystąpiły Koła Gospodyń ze Szczytnik, Kuchar, Smogorzowa, Topoli, Mietla- Szczeglina, Klępia Dolnego, Czyżowa, Żernik Dolnych, Jastrzębca, Stopnicy. Komisja konkursowa oceniała prezentacje w dwóch kategoriach: I – potrawy wielkanocne, II – prezentacja potraw i dekoracja stołu.  Każda ze świetlic przygotowała przepiękne prezentacje. Na stołach udekorowanych rękodzielniczymi wyrobami pań pojawiło się mnóstwo potraw wykwintnie zaprezentowanych. Wśród nich królował żur wielkanocny, który w każdej świetlicy miał wyjątkowy i niepowtarzalny smak, były też jajka na sto sposobów, pasztety, szynki, kiełbasy, pascha, mazurki, serniki, baby wielkanocne oraz przednie wina i nalewki. Wszystko to wyglądało kolorowo, a smakowało wybornie. Każde Koło Gospodyń włożyło w przygotowanie prezentacji nie tylko mnóstwo pracy i zaangażowania, ale przede wszystkim serce. Komisja konkursowa z przykrością opuszczała świetlice, bo atmosfera była wspaniała. Można z dumą powiedzieć, że mamy w Gminie Stopnica wspaniałe, utalentowane gospodynie.

Rozdanie nagród nastąpi w dniu 11.04.2015 roku w GCK Stopnica.

 

W dniu 11.04.2015 roku w Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy odbyło się uroczyste rozdanie nagród przyznanych w konkursie „Wielkanocny stół”. Jak już wcześniej wspominaliśmy komisja konkursowa oceniała prezentacje stołów wielkanocnych przygotowanych przez Koła Gospodyń z 10 świetlic środowiskowych działających przy GCK w Stopnicy, w dniu 29.03.2015 roku. Werdykt Jury Konkursowego był następujący:

I miejsce otrzymało Koło Gospodyń ze świetlicy w Kucharach,

II miejsce otrzymało Koło Gospodyń ze świetlicy Mietel – Szczeglin,

III miejsce otrzymało Koło Gospodyń ze świetlicy w Czyżowie.

Pozostałe Koła Gospodyń otrzymały wyróżnienia. Każde z kół dostało nagrodę rzeczową, dyplom i statuetkę.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i składamy gratulacje.

 

WDK Kielce...

wtorek, 17 marca 2015 17:59

 

15.03.2015 roku w WDK Kielce odbyła się promocja książki pt. „Zamek w Stopnicy” D. Kaliny. Promocji tej towarzyszyła promocja działalności

Więcej…
 

Dzień kobiet

poniedziałek, 16 marca 2015 16:44

W dniu 8.03.2015 roku w Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy odbyły się obchody Dnia Kobiet.

Program uroczystości był różnorodny i ciekawy. Na początku panie wysłuchały wierszy o nich samych w wykonaniu panów D. Brońskiego i M. Maligi. Kolejnym punktem obchodów był pokaz carvingu - czyli rzeźbienia w warzywach i owocach w wykonaniu Tomasza Szpalka wicemistrza Polski i Europy w tej dziedzinie, który cieszył się dużym zainteresowaniem pań. Kolejnym punktem dnia był piękny koncert pt. „Wspomnienie o Annie German” w wykonaniu Anny Gertner – wokal i Wiesława Gertnera – pianino, a na koniec wszystkie obecne panie, które gościły tego dnia w zamku Króla Kazimierza w Stopnicy oglądały film pt. „Jasminum”. Dzień minął szybko, ale bardzo przyjemnie – jak to w zamku bywa.

 

Wojewódzki Turniej Badmintona

wtorek, 03 marca 2015 16:54

 

28 lutego 2015r., w hali sportowej przy Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Stopnicy odbył się I Wojewódzki Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica w kategorii amatorów i zawodników startujących od kilku lat w różnego rodzaju rozgrywkach. W turnieju wzięło udział trzydziestu zawodników, większość z nich reprezentowała województwo świętokrzyskie, ale pojawili się również zawodnicy z Płocka i Lublina. Mimo podziału na w/w kategorię na boisku widać było wysoki poziom gry i piękną sportową walkę. Fundatorem nagród było Gminne Centrum Kultury w Stopnicy. Wręczenia nagród w obecności Prezesa Świętokrzyskiego Związku Badmintona Pana Zbigniewa Wojciechowskiego, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pani Wioletty Ciećko oraz dyrektora Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego Pana Józefa Podsiadło dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Ryszard Zych. Patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Koordynator Mariusz Sztorc

 

Strona 1 z 8

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>
 • DSC08473.jpg
 • DSC08477.jpg
 • DSC08479.jpg
 • DSC08480.jpg
 • DSC08482.jpg
 • DSC08485.jpg
 • DSC08489.jpg
 • DSC08492.jpg
 • Obraz1.jpg
 • Obraz2.jpg
 • Obraz3.jpg
 • Obraz8.jpg
 • Obraz9.jpg

Gminne Centrum Kultury realizuje projekt pod nazwą "Akademia Stopnickiego Przedszkolaka"

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

| + - | RTL - LTR
Zbigniew Czapla