Fotogalerie

Ferie zimowe 2014

środa, 19 lutego 2014 08:27 Wioletta Ciećko

Tegoroczne ferie zimowe 2014 roku już za nami.

W tym roku w GCK Stopnica dzieci i młodzież z terenu naszej Gminy mogły uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach.

Były to zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, wokalno-instrumentalne, taneczne, sportowe: karate i pokaz taktyki wojskowej.

Pomocą w przeprowadzeniu tych zajęć Służyli:

Pan Marek Prasek – mistrz Karate, Pan Mariusz Maliga, Pan Stanisław Golmento, PIP Kielce, Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych, Pani Aleksandra Salomon, Pani Justyna Coś, Pani Wioletta Malec, Pani Dorota Litwińska, Joanna Jędruch, Harcerska Grupa Ratownicza z Buska Zdroju, Związek Strzelecki „Strzelec”.

Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc.

 

 

 

Bal Studniówkowyw GCK 1.02.2014r.

czwartek, 06 lutego 2014 18:41

Przyszli Maturzyści z ZSP im.Orląt Lwowskich w Stopnicy, pięknie bawili się podczas swojego pierwszego balu w Zamku Kazimierza Wielkiego w Stopnicy.

 

 

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zespoły, które uświetniły 22 Finał WOŚP w GCK w Stopnicy

 

 1. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy pod kierunkiem Pani Małgorzaty Borowiec i Marzeny Wiśniewskiej
 2. Chór młodzieżowy z Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Stopnicy pod kierunkiem Pani Anity Brudek
 3. Chór Cantores Stopnicensis ze Stopnicy
 4. Grupa wokalna Stopki i Stopy działające przy GCK w Stopnicy pod kierunkiem Pana Marka Kwaśniewskiego
 5. Grupa wokalna VOX, FART, SONG działające przy GCK w Stopnicy pod kierunkiem Pana Mariusza Maligi
 6. Zespół wokalny TAKT

Z wylicytowanych przedmiotów, kwesty, sprzedaży wypieków i różnych produktów spożywczych

Uzyskano około 8 000 zł.

 

 

Więcej…
 

WIGILIA W ZAMKU KAZIMIERZA WIELKIEGO

wtorek, 24 grudnia 2013 09:46 Wioletta Ciećko

W dniu 21.12.2013 roku w Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy odbyła się kolejna już Wigilia dla mieszkańców Gminy Stopnica. Po pięknym koncercie Kolęd i w wykonaniu grup wokalnych „Stopy”, „Stopki”, „Vox” działających przy naszym Domu Kultury pod kierunkiem panów Marka Kwaśniewskiego i Mariusza Maligi, ksiądz Janusz Rydzek Proboszcz Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Stopnicy pobłogosławił zebranych gości i złożył Bożonarodzeniowe i Noworoczne życzenia wszelkiej pomyślności. Potem wszyscy przybyli goście zasiedli do Wigilijnego stołu, na którym potraw było tradycyjnie 12, a nawet więcej.

O taki dostatni stół zadbały w tym roku panie działające w świetlicach środowiskowych w Klępiu Dolnym, Topoli, Szczytnikach, panie z Klubu Seniora „Królewska Oaza”, pani Przewodnicząca Rady Gminy Danuta Szczepanik, przyjaciele z Urzędu Gminy w Stopnicy, pracownicy GCK.

Na Wigilijnym stole pojawiły się tego roku takie potrawy jak: kapusta z grochem, ryba w galarecie, śledzie, kasza jaglana ze śliwkami, makówka (potrawa śląska), ryba po grecku, pierogi wigilijne, kluski z makiem, sałatka warzywna, ciasta świąteczne, grzyby z ciasta pięknie lukrowane, chleb, kompot z suszu, czerwony barszczyk, kutia.

Każda potrawa była smaczna, bo w przygotowanie każdej nasze gospodynie włożyły całe swoje serca, po to, by ten Wigilijny wieczór w murach kazimierzowskiego zamku był jak co roku wyjątkowy.

 

WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK W STOPNICY

22.12.2013 roku mieszkańcy Gminy Stopnica mieli okazję uczestniczyć w pięknym wieczorze słowno – muzycznym, który odbył się w stopnickim parku, przy blasku Betlejemskiej Gwiazdy i choinki.

Wieczór ten wspólnie z GCK przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Stopnicy. Mieszkańcy wysłuchali tekstów o tematyce  związanej z Wigilią i Bożym Narodzeniem, które odczytali Pani Danuta Szczepanik, Barbara Sikorska-Judasz, Katarzyna Romańska, Aleksandra Salomon, Wioletta Ciećko, Pan Józef Podsiadło.

Wójt Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych złożył wszystkim zebranym życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2014 Roku.

Oprawę muzyczną podczas wieczoru zapewnił duet „Vox” pod kierunkiem Pana Mariusza Maligi, który tak pięknie śpiewał Kolędy, że nikomu nie chciało się odchodzić tego wieczoru do domu.

Atmosfera obydwu uroczystości była naprawdę świąteczna, ciepła, rodzinna, po prostu Bożonarodzeniowa.

 

 

Strona 1 z 4

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
 • DSC08473.jpg
 • DSC08477.jpg
 • DSC08479.jpg
 • DSC08480.jpg
 • DSC08482.jpg
 • DSC08485.jpg
 • DSC08489.jpg
 • DSC08492.jpg
 • Obraz1.jpg
 • Obraz2.jpg
 • Obraz3.jpg
 • Obraz8.jpg
 • Obraz9.jpg

Gminne Centrum Kultury realizuje projekt pod nazwą "Akademia Stopnickiego Przedszkolaka"

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

| + - | RTL - LTR
Zbigniew Czapla